3 hlavní výhody rostlinné kosmetiky bez chemie

Je dokázáno, že 60 % kosmetiky, kterou aplikujete na kůži se vstřebává do těla. Při výběru si tedy dejte opravdu záležet na tom, abyste vybírali z přírodních složek, které dodají kůži potřebné živiny, hydratují ji a nezpůsobí nežádoucí reakce. Hlavním benefitem rostlinné kosmetiky je její přirozenost, díky které se stimuluje a podporuje přirozená funkce pokožky.

konopná přírodní kosmetika 

Šetří vaši peněženku a čas

Chcete vyřešit konkrétní problém s pokožkou co nejrychleji a nejlevněji? Pak věřte, že s největší pravděpodobností problém vyřešíte jen na chvíli, zanedlouho se znovu přihlásí o slovo a je možné, že bude jeho forma ještě rozsáhlejší. Syntetické látky v laciné kosmetice totiž pouze maskují veškerou chemii a problémy s kůží řeší jen na oko. Pro dlouhodobé zdraví vaší pleti je nutné jí dodat vše potřebné a chránit před vnějšími vlivy. Abyste tohoto efektu dosáhli, je třeba se o kůži starat pravidelně za využití kosmetiky bez chemie. V tomto případě tedy vyhrává kvalita nad kvantitou – postačí vám základní přírodní kosmetika, díky které bude vaše pokožka zdravá a nebude vám v koupelně zabírat příliš místa. Ušetříte navíc čas strávený hledáním a nakupováním produktů, které by řešily jeden z mnoha problémů způsobených právě nekvalitní kosmetikou. 

Neobsahuje PEGy ani parabeny (chemii)

Všechny tyto složky způsobují pokožce nemalé potíže a nejsou šetrné ani k přírodě. Takzvané PEGy, tedy polyethylenglykoly fungují jako pojivo vody a oleje a jsou hojně zastoupeny v levné kosmetice. Vyrábí se za využití nerozložitelných ropných látek a s ekologií si tedy příliš nerozumí. U citlivé pokožky navíc vyvolávají podráždění a alergické reakce.

Při výběru kosmetiky si dávejte velký pozor také na parabeny. Ty narušují hormonální systému a jsou často spojovány také s rakovinou prsu. Nejčastěji se přidávají do sprchových gelů, tělových krémů, deodorantů a antiperspirantů jako konzervanty.

Nezatěžuje životní prostředí

Poslední, ale o nic méně podstatnou výhodou rostlinné kosmetiky je bezpochyby její šetrnost k planetě. Ve většině produktů běžné kosmetiky, které koupíte v drogerii se najde hned několik syntetických látek. Ty jsou nezdravé nejen pro vás, ale také pro okolní prostředí a živočichy. Vámi využívaná kosmetika se totiž časem vrátí zpět do přírody – ať už kanalizací nebo jako odpadky a mohou se postupem času prostřednictvím vody dostat až do těl volně žijících zvířat. Nezapomínejme tedy na to, že tohle místo budeme jednou předávat další generaci a snažme se ho předat v adekvátně reprezentativní formě.

ekologická konopná kosmetika

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení